Як транспортувати котів?

Як транспортувати котів?

ЯК ПРАВИЛЬНО ТРАНСПОРТУВАТИ КІШКУ?

    Необхідно пам’ятати, що будь-яка подорож може викликати стрес у Вашої кішки, тому потрібно зробити усе можливе, щоб цей стрес пом`якшити.

   Стрес може бути пов`язаний з багатьма факторами. Якщо Ваша киця домашня, то головним стресовим фактором є зміна звичної для неї обстановки. Також стрес пов`язаний з незвичністю відчуттів. Щодо подорожей транспортом тварина думає, що вона знаходиться в приміщенні, та в її розумінні приміщення має бути статичним, а подорожуючи на автівці чи автобусі - приміщення рухається з шаленою, для неї, швидкістю. Через швидкість тварина не може запам`ятовувати дорогу. Справа в тому, що коли кішка відходить далеко від дому, вона намагається запам`ятати дорогу – візуально, по запаху тощо, а у цій ситуації тваринка не встигає фіксувати візуальні елементи, їй не доступні запахи. Тому Ваш улюбленець панікує і боїться загубитись. Внаслідок цього у кішки може виникнути недовіра чи агресія до Вас. Вони не розуміють навіщо Ви порушили звичний хід його життя? Зрештою навколо занадто багато всього – гучні і незвичні звуки, багато людей (а Ваша тваринка звикла до обмеженої, знайомої їй кількості людей).


   Найкраще тваринку везти у клініку автомобілем і у спеціальній переносці, якщо у Вас є автомобіль і Ви часто подорожуєте разом з кішкою. У іншому випадку можна купити в зоомагазині спеціальний бокс, використати наплічник, сумку або просто кошик та щільно накрити його зверху (та будьте обережні влітку, адже у сумці чи переносці з тканини тварині буде душно!)

   Якщо відстань до ветеринарної клініки невелика, краще піти пішки, уникаючи вулиць з великою кількістю автомобілів та гучних звуків, щоб у кішки не було додаткового стресу. Не забувайте погладжувати тваринку, ласкаво звертатися до неї, заспокоювати, адже це гасить панічну поведінку - кішка буде вести себе насторожено, але відносно спокійно. Щодо громадського транспорту обов`язковою умовою є наявність переноски, бо тваринка може перелякатися - вириватися, почати дряпатись і Ви можете її просто не втримати…

   Деякі власники тварин запитують чи можна кішці перед поїздкою давати заспокійливі препарати.

   Якщо мова йде про трав`яні або інші безпечні препарати, то так. У випадку використання транквілізаторів рішення має приймати лише лікар.

   У випадку поїздки автомобілем не ризикуйте – не випускайте кішку в салон автомобіля, бо це дуже небезпечно! Вона може вистрибнути через вікно, або завадити водію виконати ту чи іншу дію та спровокувати аварію.

   Досить зручне рішення - пошити для переноски чохол з світлонепроникної тканини,у затемненному просторі коти почувають себе значно комфортніше. Окрім того Вам не доведеться перейматися тим, що вона може змерзнути взимку.

У жодному разі не залишайте улюбленця одного в салоні автомобіля, тим паче літом - тварина може отримати тепловий удар!

І ще кілька важливих моментів при транспортуванні тварин:

- пам`ятайте! при хворобливих станах стрес лише посилюється;

- перед поїздкою бажано, щоб тварина сходила в туалет; також не варто давати тварині занадто великих порцій їжі;

- стежте за комфортною для тварини температурою і доступом до свіжого повітря;

- літом, коли на вулиці дуже гаряче, бажано мати воду і мисочку;

- закрийте вікна автомобіля, щоб обмежити свого улюбленця від зовнішнього шуму, також не включайте гучно музику;

- пам`ятайте, для тварин діє правило: я не бачу – мене не бачать – я в безпеці;

- можна взяти в дорогу щось, що нагадуватиме тваринці про дім (наприклад іграшку чи ковдрочку на якій вона спить тощо – навряд чи вона захоче погратися, але від знайомого запаху вона почуватиметься безпечніше);

- розмовляйте з Вашим улюбленцем спокійним голосом, не сваріть його, погладжуйте, хваліть його і у Вас неодмінно усе вдасться! ;)

Бажаємо здоров`я Вам та Вашим улюбленцям!

 

Автор - Павло Плясківський.

 • Контакти

  Ветеринарний госпіталь
  м.Львів, вул. С. Яблонської, 8
  (094) 843-81-44
  (067) 559-69-02
  (вартість дзвінка за тарифами Вашого оператора)
  Графік роботи: ЦІЛОДОБОВО!
  info@eurovet.lviv.ua

  Ветеринарна клініка
  м.Львів, вул.Пасічна,102
  (032) 232-99-92
  (067) 559-69-08
  (вартість дзвінка за тарифами Вашого оператора)
  Графік роботи: ЦІЛОДОБОВО!
  info@eurovet.lviv.ua

 • Знижки

  Для наших постійних клієнтів та їх улюбленців ми пропонуємо приємні бонусні програми та подарунки

Партнери

Партнери нашої ветеренарної клініки vetmed royalcanin